Jaką dawkę witaminy D powinnam teraz przyjmować?

Od 8 listopada biorę Euthyrox 25 Właśnie zrobiłam nowe badania: TSH 3,55( 0,27-4,20) FT4 1,33 (0,93-1,70) Wapń 9,78 (8,6-10) Suplementowałam witamine D 2000 j.m miesiąc A potem 1000j.m a po 10 dniowej przerwie zrobiłam Wit D3 28 (stężenie niewystarczające). Jaką dawkę witaminy D powinnam teraz przyjmowac?? Czy ten wapń nie za duży mimo niskiej witaminy D?

Dzień dobry,

uważam, że może Pani włączyć dawkę 6tys.j. i wykonać ponownie badanie po ok 3 miesiącach - żeby ocenić styopień wchłaniania się( witaminy nie nalezy przyjmować w dniu badania).

Pozdrawiam