Przyspieszenie okresu a skuteczność antykoncepcji

Czy aby przespieszyć okres mogę opuścić 3 tabletki z 3 rzedu (tabletki vibin mini) i przesc do tabletek placebo tak aby okres wystapil 3 dni wcześniej? czy wpłynie to na skuteczność antykoncepcji?
ponad rok temu

Lek. Izabela Ławnicka

Witam!
Jak najbardziej może Pani pominąć 3 tabletki różowe i wcześniej rozpocząć przyjmowanie tabletek białych. Takie postępowanie nie wpłynie negatywnie na skuteczność antykoncepcji - zdecydowanie nie powinna mieć Pani zatem powodów do niepokoju.
Mała sugestia - proszę zachować te 3 różowe tabletki, mogą się kiedyś przydać jako "zapasowe".