Przytycie 20 kg w 2 miesiące

Witam wciągu dwóch miesięcy utyłam 20 kg zawsze wazyłam 50 kg to samo jadłam nie objadam się .Teraz waże 70 kg i teraz prawie nie jem bo jak jem jem niskokalorycznie i o czasie a tyje 2 kg dziennie nie wiem co mam robic .Barbara

Witam serdecznie,

Jeżeli nie zmieniły się pani nawyki żywieniowe a zaczęła Pani tyć w takim tempie to konieczna jest wizyta u lekarza i wykonanie badać. Proszę niezwłocznie sprawdzić cukier oraz TSH, aby wykluczyć niedoczynność tarczycy. Przy niedoczynności tarczycy może Pani przybierać na wadze ze względu na zwolniony metabolizm.
Szybkie przybieranie na wadze może mieć tez związek z zatrzymaniem wody w organizmie i zmianami hormonalnymi. Bez odpowiednich badań nie jestem w stanie postawić diagnozy. Jeżeli będzie Pani miała już wyniki można się ze mną skontaktować a następnym krokiem będzie ułożenie indywidualnej diety.

kontakt: joanna.wasiluk@o2.pl

Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
dietetyk

Witam,

Pani nagły wzrost masy ciała jest niepokojący. Zachęcam do wykonania dodatkowych badań laboratoryjnych. Możliwe, że jest to np. niedoczynność tarczycy. Najlepiej wykonać m.in.szczegółowe badania hormonów tarczycy oraz skonsultować się z lekarzem.

Dodatkowo polecam wykonać analizę składu ciała (więcej o tego typu badaniach może Pani znaleźć na http://diet-coaching.xaa.pl/analiza-skladu-ciala-artykul-food-forum/) oraz skonsultować z dietetykiem swój dotychczasowy sposób żywienia (w celu określenia błędów żywieniowych)

Po więcej zapraszam na http://diet-coaching.xaa.pl/ ;

Pozdrawiam, Dietetyk Patrycja Sankowska