Zulbex a skutki uboczne

Witam, mam 30 lat i pytanie dotyczące leku Zulbex. Miałem ostatnio kilka problemów zdrowotnych i lekarz przepisał mi Zulbex, który mam stosować przez 8 tygodni. Dużo czytałem o lekach (tzw. IPP) i ich szkodliwym wpływie na układ krążenia w tym serca. Chciałbym potwierdzić te informację. Czy Zulbex może powodować problemy z sercem i krążeniem? Czy przy stosowaniu leku Zulbex przez taki okres powinienem mieć powody do obaw? Zastanawiam się, czy może powinienem poprosić o zmianę leku? Może Zulbex ma jakieś zamienniki dostępne bez recepty, które będą działały podobnie, ale nie będą niosły takiego ryzyka? Zapomniałem też zapytać lekarza przy jakich chorobach musiałbym zrezygnować ze stosowania leku Zulbex? Czy Zulbex można stosować z innymi lekami? Jak Zulbex wpłynie na działanie innych leków? Proszę o odpowiedzi i z góry dziękuje za pomoc.

Leki z grupy inhibitorów pompy protonowej są relatywnie bezpieczne, to znaczy w porównaniu do innych leków rzadko dają objawy uboczne i rzadko wchodzą w interakcje z innymi lekami. Dotyczy to także leku, który Pan stosuje. Nie mają wpływu na układ krażenia, choć moga zmieniać dawki innych leków, które stosuje się w chorobach serca czy nadciśnieniu.