Rana w obrębie nogi a kontakt ze zwierzęciem

Witam, Około 10 dni temu pies znajomej polizał świeżą ranę powstałą w wyniku otarcia butem. Około 3 godziny po zdarzeniu odkaziłam ranę wodą utlenioną. Z tego co wiem, piesek był szczepiony. Jeśli pies około 7 dni po zdarzeniu nie wykazywał żadnych zmian w zachowaniu jest ryzyko zakażenia wścieklizna? Od kilku dni czuję ból nogi, karku i głowy, jednak nie jestem w stanie powiedzieć czy nie wynika to z paniki. Dziękuję za pomoc.

Aleksander Ropielewski

Prosze zgłosić się do szpitala zakaźnego. Z opisu nie podejrzewam wścieklizny jednka nie mozńa jej wykluczyć i po przeprowadzeniu badania można bedzie podjać decyzję o konieczności szczepienia.