Reakcje krzyżowe i nietolerancja pokarmowa

witam. Jestem alergikiem, zachodza u mnie reakcje krzyzowe oraz nietolerancja pokarmowa. Bylem pol roku w wietnamie i tam nikt mnie z moimi alergicznymi wadami nie tolerowal. Rodzina tylko mowila, to cie nie zabije. Po powrocie do Polski zaobserwowalem ze moj stolec niezaleznie od tego ile warzyw i plynow dostarczam, poczatkowe jego fragmenty sa zawsze twarde. Czy to moze byc nieszczelne jelito albo cos wynikajace z nie przestrzegania alergenow i rzeczy drazniacych.

Witam serdecznie

przy nietolerancjach pokarmowych zazwyczaj bariera jelitowa jest nieszczelna.Przy alergiach krzyżowych, na pewno są produkty, które nie będą dobrze tolerowane. Normalny stolec uformowany jest w walec, o zbitej, ale nie twardej konsystencji.Wydalenie zbyt twardego stolca świadczy o przedłużonym pozostawaniu treści pokarmowej w jelicie lub o utrudnionym wydalaniu mas kałowych z odbytnicy.Przyczyn moze być wiele to szerszy problem. Proponuję zastosować odpowiednią probiotykoterapię i zobaczyć czy jest poprawa.

pozdrawiam !
Agnieszka Pierwoła