Jaki może być powód nietolerancji pokarmowej?

Mam dużą nietolerancję pokarmową, niestety z nieznanego powodu, wykluczyłem celiakie przez badanie, teraz lek. rodzinny kieruje się w kierunku nietolerancji histaminy -sam zrobiłem wynik DAO wyszło 10,7 norma to 14-33 co to oznacza ??, niestety mało lekarzy wie jak to interpretować ? poza tym miałem stwierdzone mikroskopowe zapalenie jelit Dziekuję z góry za odpowiedzi

Niedobór DAO oznacza, że Pana organizm ma trudności z rozkładaniem histaminy, mediatora procesów zapalnych, który wydzielany jest pod wpływem różnych czynników, również żywieniowych, w całym organizmie. Potrzebuje Pan wykluczyć z diety lub chociaż ograniczyć w znacznym stopniu dowóz histaminy z pożywieniem. Do produktów o największym ładunku histaminy należą banany, truskawki, kiwi, owoce cytrusowe, ryby i owoce morza, kakao i produkty z dodatkiem kakao, alkohol, szczególnie czerwone wino, pomidory, kiszonki, żywność przetworzona, fast foody, gotowe wyroby piekarnicze, słone przekąski. Dodatkowo benzoesany zawarte w żywności mogą wzmagać wydzielanie histaminy wewnątrz organizmu, w benzoesany oprócz żywności gotowej, konserwowanej, bogata jest na przykład zielona herbata. Istnieją doniesienia, że aktywność DAO można poprawić przywracając prawidłowy skład mikroflory jelitowej. W tym celu potrzebna jest odpowiednia dieta i dobrana probiotykoterapia.