Redukcja tkanki tłuszczowej z nóg i brzucha u 18-latka

Witam, mam 18 lat 1,75m wzrostu i ważę 70kg. Chciałbym sie pozbyć nadmiaru tłuszczu z nóg (uda i łydki) oraz brzucha i okolic, czy są jakieś sprawdzone sposoby (rodzaj aktywności fizycznej, dieta czy cokolwiek innego) które pomogą w osiągnięciu tego celu?

Witam serdecznie,

Niestety tkanka tłuszczowa nie spala się miejscowo. Najlepszym sposobem na pozbycie się nadmiernych kilogramów jest prawidłowa i zdrowa dieta oraz aktywność fizyczna.
W tym momencie posiadam zbyt mało informacji na Pana temat, aby ustalić konkretny jadłospis. Musiałabym zebrać wywiad żywieniowy i zdrowotny. Jeżeli byłby Pan zainteresowany zachęcam do kontaktu drogą mailową. Z pewnością jednak powinien Pani skupić się na regularności posiłków (5 posiłków dziennie w odstępach ok. 3h), bez dodatkowego dojadania pomiędzy wyznaczonymi godzinami.
Dzień należy zaczynać od pełnowartościowego śniadania. W ten sposób od rana pobudzamy swój organizm do działania, przyspieszamy przemianę materii i każdy kolejny posiłek będzie lepiej trawiony. Ostatni posiłek należy spożywać ok. 3h przed snem. Powinien Pan również pić od 1,5 do 2 litrów wody dziennie, najlepiej pomiędzy posiłkami, aby zapewnić wystarczającą ilość płynów w organizmie. Należy unikać potraw smażonych i tłustych oraz żywności typu fast food. Można dowolnie stosować przyprawy i zioła aromatyczne ale ograniczać sól.
Jeżeli chodzi o ćwiczenia fizyczne to stanowią one 30% sukcesu w walce o wymarzoną sylwetkę. Ważne aby aktywność była systematyczna i sprawiała Panu przyjemność. Najlepiej ćwiczyć od 3do 5 razy w tygodniu. Może Pan skorzystać z pomocy trenera, siłowni lub ćwiczyć w domu. W Internecie znajdzie Pan bardzo wiele zestawów treningowych. Musi Pan dostosować je do własnych możliwości. Powinien Pan zwracać uwagę na prawidłową technikę ćwiczeń aby nie obciążać stawów czy odcinka krzyżowo-lędźwiowego.
W razie dodatkowych pytań lub chęci ułożenia indywidualnej diety dostosowanej do Pan dziennego zapotrzebowania oraz stylu życia zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk