Refluks żołądkowo-przełykowy a drętwienia okolicy obojczyka

Witam, jestem mężczyzną i mam 30 lat. Od dawna zmagam się z refluksem żołądkowo-przełykowym, przyjmuję regularnie pantoprazol 40mg. Od około miesiąca zauważyłem u siebie dziwne dolegliwości, natężenie osłabienia, wyczuwalna dosyć duża "kulka" z lewej strony pod żebrem oraz ciągłe uczucie drętwenia z lewej strony klatki w okolicy obojczyka. Od jakiegoś czasu jestem na diecie 1500kcal. Ważę 116 kg, wzrost 185cm. Czy te objawy mogą być niepokojące?

Pana dolegliwości nie są związane z chorobą refluksową przełyku. Jest bardzo prawdopodobne, że gdyby wrócił Pan do normalnej, dla Pana budowy i wzrostu, wagi choroba refluksowa ustąpiłaby i nie musiałby Pan przyjmować leków.
Zmiany które Pan opisuje pokazałabym ortopedzie.