Refluks żołądkowo-przełykowy a problemy ze snem

Mam problemy z refluksem. Czasami jak zjem coś przed snem to nie śpię całą noc przez cofanie się kwasu do gardła. Lekarz rodzinny przypisał mi kiedyś polprazol - po tygodniu stosowania podwyższona temperatura, nie można ruszać głową przez ból, bóle stawów i lekki ból brzucha. Ostatnio na wizycie powiedziałem o skutkach ubocznych i mam Emanerę, ale powikłania bez zmian - nie ma refluksu już, ale znowu ledwo żyje, jakbym był chory. Czy mam skończyć opakowanie czy udać się na wizytę jeszcze?

Być może, zamiast przyjmowania tabletek typu omeprazol do końca życia ( a niestety trak jest w chorobie refluksowej) powinien Pan pomysleć o wykonaniu operacji laparoskopowej?