Refluks żołądkowo-przełykowy i nudności

Witam, mam wykryty refluks, czyli jak wiadomo po zjedzeniu czegoś wraca mi się to caly czas, ale przełyk mnie nie piecze.... Mam pytanie takie: czy ten refluks może powodować to ze cały czas chce mi się wymiotować? Nawet jak nie zjem nic tylko jestem na czczo, dochodzi do tego jeszcze czasami straszny zapach w jamie ustnej. Czy powodu tego uczucia wymiotów należy szukać gdzie indziej? Z góry dziękuje za odpowiedz

Lek. Tomasz Budlewski

Może to wynikać z choroby refluksowej. Być może konieczne jest zmodyfikowanie leczenia. Proszę udać się do lekarza rodzinnego. Być może będzie wykonanie ponownej gastroskopii w zależności od tego kiedy była ostatnia.

Należy zadbać o prawidłową kwasowość żołądka, jeść regularnie - jak najmniej przetworzoną żywność, ruszać się - wtedy refluks pozostanie mglistym wspomnieniem.