Refluks żołądkowo-przełykowy a stosowanie IPP

Lekarz stwierdził u mnie refluks żołądka, dostałem IPP, przeszła mi zgaga, kwaśne odbijania i pieczenie przełyku. Zostało mi przelewanie w żołądku, bardzo bardzo częste gazy, ból brzucha z lewej strony (coraz częstszy). Po kolejnej wizycie stwierdził że mam nadwrażliwe jelito. Dostałem Tribux i probiotyk ale nie przechodzi. Dalej mam bóle z lewej strony (nie są jakieś ostre) bardzo częste gazy i burczenie w żołądku. Czekam na usg, próby trzustkowe i wątrobowe ale to za m-ąc. Proszę o opinię. 29l

Lek. Tomasz Budlewski

Aby móc coś więcej powiedzieć konieczne jest wykonanie badania lekarskiego. Proszę kierować się zaleceniami lekarza prowadzącego. A jaką dietę Pan stosuje?