Regularna jazda na rowerze a konieczność badań profilaktycznych

Badania lekarskie Witam Minął rok od kiedy zacząłem regularnie jeździć na rowerze. Czy wcześniej powinienem skonsultować się profilaktycznie z lekarzem i ewentualnie wykonać badania? Jestem raczej perfekcjonistą i lubię mieć wszystko dobrze zaplanowane, także trening. Więc dlatego zmartwiłem się, że nie wykonałem badań lekarskich. Czy są one absolutnie konieczne? Marcin, 28 lat Pozdrawiam

Panie Marcinie, podstawowe badania powinniśmy wykonywać przynajmniej raz w roku. Jest pan młodym człowiek, jeśli nie odczuwam pan żadnych dolegliwości, badania nie są konieczne. Jednak warto profilaktycznie je wykonywać.