Rehabilitacja po złamaniu końca kości udowej

Witam.W sobotę uległem wypadkowi .Złamałem koniec kości udowej w okolicy łączenia wiązadła pobocznego piszczelowego z kością udową.Dodam że wiązadło jest cale jak i pozostałe kości.Podczas operacji zastosowano 4 sruby tytanowe.Operacja miała miejsce we włoszech( traumatologia).Lekarze mówią ,że operacja się powiodla.Ściągnieto dreny i załozono usztywnienie z bandarzy zanurzonych w jakiejś klejącej substancji.Proszę mi powiedzieć ile trwa rehabil.Jakie mogą być powikłania.itp.Jestem sportowcem.

Witam,
rozpoczęcie procesu usprawniania jest indywidualne dla każdego przypadku. W fazie usztywnienia należy wykonywac ćwiczenia kończyny wolnej (czyli zdrowej) , po zdjęciu usztywnienia jeśli proces gojenia przebiega prawidłowo to można rozpocząć od ćw. izometrycznych i wprowadzać stopniowo ćw. czynne i obciążające.
Pozdrawiam