Rehabilitacja przy chorobie Perthesa

Witam, bardzo proszę o opinie. Moja córka ma 5 lat, jest na początku choroby Perthesa jednostronnego. Byłam u dwóch różnych lekarzy- jeden mówił,żeby dziecko rehabilitować już od samego początku w celu uniknięcia przykurczy i zaniku mięśni (dziecko ma zakaz chodzenia, w tej chwili czekamy na aparat Thomasa), drugi,żeby absolutnie na razie nie rehabilitować, bo zrobimy jej większa krzywdę...Według niego dopiero kiedy kość zacznie się odbudowywać wskazana jest rehabilitacja. Nie wiem, co robić...

Aleksander Ropielewski

Według mojej wiedzy przychylałbym się do opinii o odciążeniu kończyny w pierwszej fazie choroby, a wdrożeniu rehabilitacji aktywnej w późniejszej jej fazie