Resztki pokarmu w zębie a możliwość zakażenia

Witam! Gdy mam dziure w zębie bo zęba mam do wyrwania i dostaja sie tam resztki jedzenia to moge dostac zakarzenia ? dodam ze po jedzeniu opłukiwam jame ustną.I chciałbym wiedziec czy ogolnie resztki jedzenia w jakims ubytku jamy ustnej moga powodowac cos złego.

Witam, resztki jedzenia , jeżeli zatykają ujścia kanałów to na pewno z czasem spowodują zapalenie tkanek okołowierzchołkowych. Nie ma takiej możliwości żeby jedzenie dokładnie wypłukać i resztki zgromadzonego pokarmu ulegają procesom fermentacji i gnilnym stąd też zawsze występuje u tych osób fetor z ust. Radzę nie odkładać wizyty u dentysty, jeżeli jest to ząb to usunięcia to należy to zrobić jak najszybciej. Proszę nie czekać aż zacznie boleć, wtedy jest to wizyta mało przyjemna. Życzę powodzenia, pozdrawiam