Rezonans magnetyczny mózgu 31-latki do oceny

Mój wynik MR: W obu środkach półowalnych oraz strukturach korowo podkorowych obu półkul mózgu widoczne są niewielkie, rożnej wielkości obszary T2 hiperintensywne do 5 mm bez ognisk restrykcji dyfuzji i ognisk patologicznego wzmocnienia, z prawidłową morfologią ciała modzelowatego, odpowiadające niespecyficznym ogniskom uszkodzenia istoty białej - do weryfikacji prospektywnej. Czy wynik sugeruje jakąś chorobę?

Wynik opisuje ogniska uszkodzenia mózgu, rodzaj radiologiczny uszkodzeń. Zmiany wymagają poszerzenia diagnostyki. Przyczyn może byc kilka i w tym wieku nie należy tego bagatelizowac. To również nie miejsce by je wymieniac.
Na podstawie samego badania MRI i dosyc ogólnego wyniku nie stawia sie rozpoznania.
Aby postawic rozpoznanie niezbędna jest dokładna znajomośc objawów, wynik badania pacjenta oraz wyniki wykonanych badań.
Zamiast iśc na skróty proszę udac się do neurologa, który będzie wiedział co dalej należy wykonac.