Rosnący włókniak w piersi

Dzień Dobry. W prawej piersi, tuż pod skórą mam włókniaka (wynik biopsji), który bardzo powoli ale jednak rośnie nie dając przy tym żadnych ubocznych objawów. Teraz ma ok. 2,5 cm a mam go od 10 lat. Chciałam usunąć go wcześniej ale lekarz zapewnił mnie, że nie ma się czym martwić. Czy takie zabiegi można wykonać w trybie jednodniowym czy jednak (kiedyś) będę musiała iść do szpitala na dłużej? Z góry dziękuję za odpowiedź. Marta P.

Witam serdecznie
Większość zmian tego typu można usunąć w trybie chirurgii jednego dnia. Oczywiście ostateczną decyzję podejmuje chirurg na konsultacji kwalifikującej do zabiegu. Można się na nią zapisać w naszej klinice we Wrocławiu przy ul MIńskiej 38. Tel do rejestracji 71 3582 444 Pozdrawiam

Bez zbadania nie jestem w stanie udzielic jednoznacznej odpowiedzi , ale wydaje mi się , że można dokonać wyciecia tej zmiany w ramach tzw."chirurgii jednego dnia" w najbliższym szpitalu! zż