Rozdrapanie pieprzyka

Witam Ot urz mam taki problem od pewnego czasu mam pieprzyk na górnej części ręki któregoś razu on mi się przy kąpieli rozdrapał. i od tego momentu często się odwiera nie dość ze on to jeszcze zaczął mi się otwierać pieprzyk na szyi sfendzi i troszeczkę pobolewa czy to coś poważnego ? PS. na ręce jest trochę duży pieprzyk.

Witam serdecznie. Konieczna jest wizyta u specjalisty-dermatologa, który obejrzy znamiona pod dermatoskopem i zadecyduje co z nimi zrobić. W sytuacji gdy znamiona zmieniają się, tzn. zmieniają kształt, pobolewają, krwawią jest podejrzenie, że mogą mieć tendencje do uzłośliwienia. Proszę zgłosić się do lekarza, być może oceni on, że znamiona należy wyciąć. Pozdrawiam.