Rozdwajające się paznokcie a problemy z tarczycą

Czy slabe, rozdwajajace sie i pekajace paznokcie mogą byc oznaka problemow z tarczyca? Do tego przesuszona skora, suche wlosy, silne zawroty glowy. Jakie badania zrobić, by sprawdzic co rzeczywiście mi dolega?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Opisane dolegliwości mogą być spowodowane zaburzeniami hormonalnymi. Nie można wykluczyć niedoboru makro i mikroelementów. Proszę udać się na wizytę do lekarza rodzinnego, który po zbadaniu zleci odpowiednie badania dodatkowe.