Różnica między biopsją cienko a długoigłową

Witam.Padło na mnie podejrzenie miopatii i w związku z tym szukam placówki itp.gdzie będe mógł wykonać biopsję mięśni ud.Niestety państwowo na Banacha-Poradnia chorób mięśni w Warszawie czas oczekiwania wynosi ponad rok,a dokładnie od 6stycznia 2016 rozpoczyna się nabór.Gdzie w takim razie mogę szukać pomocy?.Również jaka jest różnica miedzy biopsja cienko,a grubo igłową?.W moim przypadku (miopatia) jaką powinienem wykonać ? P.S z ilu miejsc jest pobierany materiał do badania ?

Magdalena StusiĹska

W przypadku takiej biopsji najlepiej udać się do placówki, w ktorej jest poradnia chorób mięśni- taka jak na Banacha. Zakres wykonywanego zabiegu określi Pani lekarz prowadzący.