Różnice pomiędzy celiakią a alergią

od 6 mies zycia do 13 lat bylam na diecie bezglutenowej celiaka w wieku 13 lat byly badania i wyszly wyniki ujemne i przez 2 lata powtarzane i ujemne. lekarz mówil,ze zdrowa,ze to na pograniczu bylo,ze to alergia byla. teraz mam 28 lat mam haschmimoto i rok po porodzie. nie mam zadnych objawow zrobilam badania i zdziwilo mnie p/ciala endomysium Iga dodatnie a IgG ujemne. p.ciala transglutaminazie tk.IgA wynik 58,7 dodatni norma do 20, a igG 0,88 wynik ujemny czy to celiaka czy alergia

Trudno jednoznacznie ocenić czy alergia czy celiaklia. Jedno jest pewne - zaburzona jest reakcja błony śluzowej jelit oraz związana z nią odpowiedź systemu GALT ( jelitowego układu immunologicznego). Proponuję zrobić diagnostykę, która pokarze jednoznacznie co dzieje z błoną śluzową i jakiego typu mamy wyjściowo problem. Przeciwciała - to już wtórny efekt zaburzeń. Czasem można doskonale wyleczyć przyczynę i pozbyć się kłopotu. Zapraszam na konsultację. Zawsze istnieje też możliwość pierwszej konsultacji telefonicznej (601614514).​