Różnice pomiędzy nerwicą a hipochondrią

Nerwica hipochondria ? Witam mam taki problem w moim zyciu zawsze towarzyszyl lek przed chorobami moja siostra ma stwierdzona nerwice leczy sie itp obawiam sie ze ja tez moge popasc w hipochondrie mam cos takiego iz dwa miesiace temu zdarzyla sie rzecz ktora spowodowala u mnie mocne nerwy i stres ze jesem chory na smiertelna chorobe bylem u 2 lekarzy po kilka razy ale oni mowia ze nic mi nie jest ze to nerwy a ja im nie wierze mam tiki nerwowe jestem spiety budze sie w nocy i ta mysl z tylu glow

Witam. Objawy, które Pan opisuje mogą być spowodowane lękiem o zdrowie. Aby przyjrzeć się problemowi bliżej i dokładniej proszę skorzystać z wizyty u psychoterapeuty jak najszybciej. Właściwa diagnoza i ewentualnie terapia pozwoli Panu na poradzenie sobie z tym problemem. Pozdrawiam serdecznie

Witam, proszę zgłosić się na rozmowę z lekarzem psychiatrą, który oceni Pana stan i dobierze formę pomocy. Pozdrawiam serdecznie