Różnice pomiędzy zaśniadem groniastym a zwyrodnieniem zasniadowym

witam serdecznie chciala bym uzyskac odpowiedz na pytanie jaka jest roznica pomiedzy zasniadem groniastym a zwyrodnieniem zasniadowym czy raczej wodniczkowym bo podobno degeneratio hydatidosa villorum to zwyrodnienie wodniczkowe czy zasniadowe ?sama juz nie wiem ...bardzo prosze o odpowiedz bo jeden lekarz mi powiedzial ze to nie zasniad tylko co innego wiec dlaczego postepowanie jest takie jak przy zasniadzie ?

Renata GrzechociĹska

Witam.
Zwyrodnienie zaśniadowe, polega na występowaniu tylko części kosmków w postaci kosmków zaśniadowych pozostałe są prawidłowe. W zaśniadzie całkowitym wszystkie kosmki są nieprawidłowe.
Pozdrawiam