Twój przewodnik po zdrowiu

  1. Opisz swój problem. Pomożemy Ci znaleźć odpowiedź w bazie ponad miliona porad!
  2. Nie ma informacji, których szukasz? Wyślij pytanie do specjalisty.
Rozpocznij
7 5 0 , 2 8 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Zaśniad groniasty: Pytania do specjalistów

Co oznacza wynik b-HCG po zaśniadzie groniastym?

8 sierpnia miałam zabieg lyzeczkowania, badanie histipatologiczne potwierdziło zaśniad groniasty całkowity, beta po zabiegu z 28000 tys spadła do 71, i zaczęła rosnąć 108 na dzień 18.10 urosła Fo 492,8
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Ryzyko ponownego wystąpienia zaśniadu w ciąży

Witam, moje pierwsza ciąża została przerwana w 10 tc (źle się rozwijała, miałam jednorazowe brązowe plamienie) wykonano łyżeczkowie. Okazało się że był to zaśniad groniasty częściowy. Obecnie znów jestem w ciąży to 6tc, mam dobre przyrosty beta hcg ale pojawiło... Witam, moje pierwsza ciąża została przerwana w 10 tc (źle się rozwijała, miałam jednorazowe brązowe plamienie) wykonano łyżeczkowie. Okazało się że był to zaśniad groniasty częściowy. Obecnie znów jestem w ciąży to 6tc, mam dobre przyrosty beta hcg ale pojawiło się znowu plamienie na brązowo z bólami krzyża lekarz zalecił progesteron w tab. i ustało. Po paru dniach odbyłam stosunek, po którym powtórnie wystąpiło plamienie i ból pleców- po 2 dniach leżenia ustało. Czy to znowu może być zaśniad ?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Katarzyna Szymczak
Lek. Katarzyna Szymczak

Co oznacza zaśniad potencjalnie złośliwy?

Wynik po straceniu dziecka ,kiedy płód obumarl jest taki : II zasniad potencjalnie złośliwy.co to oznacza?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Co znaczy obecny zaśniad groniasty częściowy?

Witam jestem po zabiegu lyzeczkowania dwa tyg.temu. Z badań histopatologicznych wyszło ze jest obecny zasniad groniasty czesciowy. Dzis robilam wyniki beta hcg i wykazał 704 mlU/ml. Czy to normalne 2 tyg pi zabiegu ? Prosze o pomoc.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Katarzyna Szymczak
Lek. Katarzyna Szymczak

Co oznacza wynik badania histopatologicznego po stracie ciąży bliźniaczej?

Witam. Straciłam ciążę bliźniaczą jednojajową w 8 tc. 6 tygodni po łyżeczkowaniu mam wysokie bhcg. Lekarz podejrzewa zaśniad groniasty. Dzisiaj odebrałam wyniki badania histopatologicznego i wyniki są w porządku. Czy to wyklucza, że mogę mieć zaśniad? Czy mogłam to dostać już po łyżeczkowaniu?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Paweł Szadkowski
Lek. Paweł Szadkowski

Badanie histopatologiczne i zaśniad groniasty

Dzień dobry. 23 marca 2016 r. przeszłam zabieg łyżeczkowania macicy po poronieniu zatrzymanym. 3 tygodnie odebrałam wynik badania histopatologicznego. Stwierdzono zaśniad groniasty częściowy. Tego samego dnia zrobiłam badanie beta HCG, wynosiło 825. Tydzień później, czyli 4 tygodnie po zabiegu... Dzień dobry. 23 marca 2016 r. przeszłam zabieg łyżeczkowania macicy po poronieniu zatrzymanym. 3 tygodnie odebrałam wynik badania histopatologicznego. Stwierdzono zaśniad groniasty częściowy. Tego samego dnia zrobiłam badanie beta HCG, wynosiło 825. Tydzień później, czyli 4 tygodnie po zabiegu wynosi 471. Wizytę w poradni ginekologicznej mam dopiero za tydzień. Czy taki spadek beta HCG jest zbyt mały, źle wróży i powinnam niezwłocznie udać się do szpitala, czy mogę czekać do wizyty?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Jarosław Maj
Lek. Jarosław Maj

Kiedy mogę starać się o kolejną ciążę przy zaśniadzie?

Witam, mam 34 lata , 3 tygodnie temu miałam łyżeczkowanie jamy macicy z powodu zaśniadu 8 tyg.ciaży.karta inf. Rozpoznanie. Zaśniad groniasty kod ICD10:O02.0-puste jajo płodowe zaśniad nie-groniasty moje HCGwynosiło 22258.00.Wynik badania histopatologicznego decidua compact et villi co to oznacza? Potwierdza... Witam, mam 34 lata , 3 tygodnie temu miałam łyżeczkowanie jamy macicy z powodu zaśniadu 8 tyg.ciaży.karta inf. Rozpoznanie. Zaśniad groniasty kod ICD10:O02.0-puste jajo płodowe zaśniad nie-groniasty moje HCGwynosiło 22258.00.Wynik badania histopatologicznego decidua compact et villi co to oznacza? Potwierdza ten wynik podejrzenie zaśniadu? Kiedy mogę starać się o kolejną ciążę?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Katarzyna Szymczak
Lek. Katarzyna Szymczak

Czy ten zaśniad może powrócić, nie będąc w ciąży?

Witam mam pytanie 8 lat temu miałam zabieg lyzeczkowaniu obumarlej ciąży wynik zasniad groniasty częściowy. Czy ten zasniad może powrócić nie będąc w ciąży. Dodam że 5 lat temu urodziłam dziecko ciąża przebiegła dobrze nie było powtórki zasniadu.Teraz nie jestem... Witam mam pytanie 8 lat temu miałam zabieg lyzeczkowaniu obumarlej ciąży wynik zasniad groniasty częściowy. Czy ten zasniad może powrócić nie będąc w ciąży. Dodam że 5 lat temu urodziłam dziecko ciąża przebiegła dobrze nie było powtórki zasniadu.Teraz nie jestem w ciąży ale czy mimo tego zasniad może powrócić? Czy tylko występuje on w czasie ciąży. Pół roku temu robiłam beta hcg wynik 0,001.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Tomasz Budlewski
Lek. Tomasz Budlewski

Co może spowodować powstanie kolejnego guza jajnika?

mam taki problem kieruję do lekarza ginekologa Ponieważ w styczniu rozpoznano u mnie zaśniad groniasty niecałkowity miałam łyżeczkowane macicy i wycinanie guzów jajnika były one dość spore około 17x15 cm Ale niestety po 1,5 miesiąca od zabiegu bóle brzucha powróciły... mam taki problem kieruję do lekarza ginekologa Ponieważ w styczniu rozpoznano u mnie zaśniad groniasty niecałkowity miałam łyżeczkowane macicy i wycinanie guzów jajnika były one dość spore około 17x15 cm Ale niestety po 1,5 miesiąca od zabiegu bóle brzucha powróciły poszłam do szpitala gdzie miałam zabieg i okazało się że powstał nowy guz 10x9 cm badało mnie kilku lekarzy ale nikt nie mógł stwierdzić konkretnej diagnozy, dla czego to znowu powstało Zrezygnowałam ze szpitala a bóle nie powracają
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Zabieg łyżeczkowania z powodu poronienia zatrzymanego oraz wynik badania histopatologicznego

Witam, W 12 tygodniu ciąży miałam zabieg łyżeczkowania z powodu poronienia zatrzymanego. Wiedząc o podejrzeniu wady genetycznej u dziecka zdecydowałam się na badanie kosmówki z poronienia, w którym wykryto trisomię chromosomów 21 pary. Kilka tygodni wcześniej otrzymałam wynik badania histopatologicznego... Witam, W 12 tygodniu ciąży miałam zabieg łyżeczkowania z powodu poronienia zatrzymanego. Wiedząc o podejrzeniu wady genetycznej u dziecka zdecydowałam się na badanie kosmówki z poronienia, w którym wykryto trisomię chromosomów 21 pary. Kilka tygodni wcześniej otrzymałam wynik badania histopatologicznego - zaśniad groniasty częściowy- zostałam poinformowana, że prawdopodobnie kariotyp dziecka jest triploidalny. Bardzo proszę o wyjaśnienie tych niejednomyślnych wyników.

O czym świadczy wynik betaHCG 62 mlU/ml u osoby ze stwierdzonym zasniadem groniastym?

Stwierdzono u mnie zasniad groniasty. Miesiac po wylyzeczkowaniu moje beta hcg wynosi 62 mlU/ml czy to nie za duzo? Jak dlugo to bedzie spadac?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Tomasz Budlewski
Lek. Tomasz Budlewski

Czy w moim przypadku można wykluczyć zaśniad?

Dzień dobry, ostatnia miesiączka 27.01, badanie beta hcg 27.02 - wynik 97.5, badanie 1.03 wynik 322. Czy przyrost nie jest za wysoki? Dodam, że dwa lata temu popełniłam w 12 tygodniu i okazał się zasniad groniasty. Jak można wykluczyć zasniad?... Dzień dobry, ostatnia miesiączka 27.01, badanie beta hcg 27.02 - wynik 97.5, badanie 1.03 wynik 322. Czy przyrost nie jest za wysoki? Dodam, że dwa lata temu popełniłam w 12 tygodniu i okazał się zasniad groniasty. Jak można wykluczyć zasniad? Dodatkowo czy taki przyrost może świadczyć o wadach gen. np zespole Downa? Dodam że mam 37 lat i amh 0,1. Dziękuję za odpowiedź

Jak rozumieć taki wynik badania histopatologicznego po zabiegu łyżeczkowania?

Witam. Przeszłam zabieg łyżeczkowania, gdyż nie pojawiło się serduszko. Był tylko pęcherzyk żółtkowy. Po odebraniu wyniku badania histopatologicznego ujrzałam zapis: "Residua decidue et villi. Necrosis focalis. Mola hydatitosa III. Degeneratio villorum. Inflammatio chronica activa medicori gradus." Wynik odebrałam w szpitalu,... Witam. Przeszłam zabieg łyżeczkowania, gdyż nie pojawiło się serduszko. Był tylko pęcherzyk żółtkowy. Po odebraniu wyniku badania histopatologicznego ujrzałam zapis: "Residua decidue et villi. Necrosis focalis. Mola hydatitosa III. Degeneratio villorum. Inflammatio chronica activa medicori gradus." Wynik odebrałam w szpitalu, a spotkany na korytarzu lekarz powiedział tylko, że to "zaśniad groniasty", że mam się nie martwić i udać do lekarza prowadzącego, u którego wizyta za miesiąc (!). Na własną rękę (miesiąc po zabiegu) zrobiłam sobie badanie poziomu betaHCG, wyszło 5 mIU/ml. Wcześniej nie miałam wykonywanego tego badania. Jak ma to wszystko rozumieć? Jak rozumieć wynik badania histopatologicznego? Co oznacza "III" przy zapisie "Mola hydatitosa" ?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Bartłomiej Grochot
Lek. Bartłomiej Grochot

Co oznacza na wypisie ze szpitala treść zaśniad groniasty częściowy?

Dzień dobry, moja dziewczyna była w 10tyg ciąży po czym okazało się, że ciąża jest obumarła na wypisie ze szpitala dostała taką treść: zaśniad groniasty częściowy. Czy ktoś mógł by przytoczyco to jest, od czego się bierze oraz co z tym zrobić? Z góry bardzo dziękuję
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Czy przyczyną jest żelazo, a może faktycznie tarczyca?

Od ponad miesiąca bardzo żle się czuje. Zacznę od tego, że 11 miesięcy temu zdiagnozowano u mnie zaśniad groniasty, ale jest wszystko ok, wyleczony. Od tego czasu biorę tabletki antykoncepcyjne. Ok. miesiąca temu bardzo podskoczyło mi ciśnienie do 160,... Od ponad miesiąca bardzo żle się czuje. Zacznę od tego, że 11 miesięcy temu zdiagnozowano u mnie zaśniad groniasty, ale jest wszystko ok, wyleczony. Od tego czasu biorę tabletki antykoncepcyjne. Ok. miesiąca temu bardzo podskoczyło mi ciśnienie do 160, nieregularny puls 60-115, dodam, że moje ciśnienie zawsze osylowało max. do 115. Przy tym ból głowy, trzęsenie się, ból w klatce, ból nóg, zawroty głowy, osłabienie. Była u rodzinnego lekarza, kardiologa. Aktualnie biorę leki- bicardef 2x1,2 tabletki. Ciśnienie jest w normie. Ale dolegegliwości niektóre zostały, wręcz się nasiliły i doszły nowe. Ciagłe zawroty głowy, osłabienie, momentami wręcz wyczerpanie, senność, ból nóg, raczej stawów,, wypadają mi włosy, zawsze miałam problemy z zaparciami teraz jest na odwót. Zrobiłam badania. krew ok, mocz ok. Mam podwyższone żelazo. Norma 145 ja mam 177. TSH- 2,37, ATPO 19,5. glukoza 91. Miałam usg tarczycy, niby ok, takie wymiary: węzina 3 mm, lewy płat 14x18x30 prawy płat 17x11x31. Byłam u lekarza chorób wewnętrzych - dowiedział się, że jestem młoda i z nerwów. Prosze o wskazówki co może się ze mną dziać, do jakiego lekarza powinnam się udać? Czy przyczyną jest żelazo a może faktycznie tarczyca?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Jerzy Bajko
Lek. Jerzy Bajko

Jak interpretować ten wynik bHCG u 31-latki?

Dzień dobry czy mogę prosić o interpretację wyników Beta HCG. Ostatnia ciąża zakończyła się zasniadem groniastym częściowym z tad obawa że stężenie jest zbyt wysokie na 4 tydzień. 28.04 = 1403 mIU/ml 30.04= 2734 mIU/ml 02.05= 7112 mIU/ml. Ostatnia miesiączka 31.03. Z góry dziękuję za odpowiedź
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Zajście w ciążę po zabiegu usunięcia zaśniadu groniastego

Czy po pół roku, od zabiegu usunięcia zaśniadu groniastego, wraz z "płodem" :( można zajść w ciążę? Jestem pod kontrolą gin-onkologa lecz on mało mówi. Moja Bhcg jest w okolicach 0. Czy dziecko mogło mieć wady genetyczne właśnie przez... Czy po pół roku, od zabiegu usunięcia zaśniadu groniastego, wraz z "płodem" :( można zajść w ciążę? Jestem pod kontrolą gin-onkologa lecz on mało mówi. Moja Bhcg jest w okolicach 0. Czy dziecko mogło mieć wady genetyczne właśnie przez owy zaśniad?(wiem, że było chore, ale nie wiem, czy to przez przekazane geny, czy przez 'chore łożysko") Proszę o odpowiedź.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Czy Zespół Downa to choroba dziedziczna?

Czy Zespół Downa to choroba dziedziczna? W poprzedniej ciąży, na badaniach prenatalnych wyszło mi, że dziecko będzie miało ZD lecz tą ciąże straciłam przez zaśniad groniasty, czy sytuacja może mi się teraz powtórzyć tz. czy kolejne dziecko także może być... Czy Zespół Downa to choroba dziedziczna? W poprzedniej ciąży, na badaniach prenatalnych wyszło mi, że dziecko będzie miało ZD lecz tą ciąże straciłam przez zaśniad groniasty, czy sytuacja może mi się teraz powtórzyć tz. czy kolejne dziecko także może być chore? Wiem, że powinnam udać się do genetyka, lecz to odległe terminy, ale niektórzy mówią, że to akurat przypadek ze statystyk trafił właśnie na mnie. Proszę o odpowiedź.
odpowiada 1 ekspert:
Mgr Adam Kowalewski
Mgr Adam Kowalewski

Czy po usunięciu zaśniadu należy stosować antykoncepcję?

Witam, jestem po zabiegu usunięcia zaśniadu groniastego częściowego. Czy stosowanie antykoncepcji hormonalnej jest obowiązkowe i czy na celu tylko zapobieganie by nie zajść szybko w kolejną ciążę czy też ma jakiś leczniczy wpływ na zaleczenie zaśniadu?pytam gdyż wolałabym stosować naturalne metody antykoncepcji przez rok a następnie znów spróbować

Co sugerują te wyniki?

Dzień dobry bylam w 2 ciąży i 12 tygodniu miałam poronienie. Wyniki brzmią tak: fragmenty błoń płodowych i kosmyków oraz strzępy krwi. Drobne fragmenty endometrium z cechami reakcji. Arias - Stella. Zaznaczę, że w pierwszej ciąży miałam zaśniad groniasty. Czy... Dzień dobry bylam w 2 ciąży i 12 tygodniu miałam poronienie. Wyniki brzmią tak: fragmenty błoń płodowych i kosmyków oraz strzępy krwi. Drobne fragmenty endometrium z cechami reakcji. Arias - Stella. Zaznaczę, że w pierwszej ciąży miałam zaśniad groniasty. Czy może to sugerować znowu zaśniad? Czy tylko poronienie? Dodam, że normalnie wszystko przebiegało bilo serce dziecka.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Bartłomiej Grochot
Lek. Bartłomiej Grochot
Patronaty