Rozpoczęcie stosowania antykoncepcji hormonalnej a moment wystąpienia krwawienia

W niedzielę wzięłam ostatnią tabletkę antykoncepcyjną z pierwszego opakowania. W poniedziałek pojawiło się jednorazowe bardzo małe plamienie. Tak samo dzisiaj. Kiedy powinno pojawić się mocniejsze krwawienie?

Antykoncepcja horomonalna łączy się z ograniczeniem krwawień miesiączkowych. Zazwyczaj efekt nie jest taki szybki, a nawet w okresie pierwszych 2-3 miesięcy poplamia się przez większość cyklu. Najbardziej prawdopodobne jest to, że u Pani to wyhamowanie cyklu nastąpiło szybko i skutecznie, a miesiączka wcale nie będzie obfitsza, albo się skończy zupełnie. Na początku stosowania antykoncepcji krwawienia są trudne do przewidzenia, stąd należy uzbroić się w cierpliwość. Żeby mieć pewność, czy nie jest to całkiem inna opcja, czyli ciąża można wykonać usg dopochwowe, oceniając grubość błony śluzowej macicy, lub na dniach wykonać test ciążowy. Jeśli błona śluzowa będzie cienka to przyczyna jest znana.