Rozpoznanie SNP u 8-latka

Witam. Mój syn 8 lat ma rozpoznane SNP.Testy nocne,klonidyną i insuliną poniżej normy.Wynik rezonansu w porządku.Kozrtyzol z krwi rano 26,93. Co oznacza podwyższony kortyzol?

Aleksander Ropielewski

Najpewniej przyczyną hiperkortyzolemii jest zaburzenie funkcjonowania nadnerczy, Należy ustalić czy wynika on z nadmiernej stymulacji przez przysadkę czy też z powodu autonomicznego wydzielania kortyzolu.