Rozproszone w drobnych grupach oraz płatach liczne prawidłowe tyreocyty, makrofagi w tym syderofagi

Witam, niedawno wykryto u mnie nadczynność tarczycy (różne objawy głównie sercowe). Biorę metizol. Na USG wykryto guzek na lewym płacie wielkości 42 mm. Robiła biopsję i o to wynik: "Rozproszone w drobnych grupach oraz płatach liczne prawidłowe tyreocyty, makrofagii w tym syderofagii. Krew. Obraz zmiany łagodnej. Czy po takim wyniku można całkowicie wykluczyć raka tarczycy? Czy tak duży guz przy takich wynikach kwalifikuje mnie do operacji? Dziękuję

Ewentualny zabieg po wyrównaniu gospodarki hormonalnej będzie rozważany. Dopiero, gdy wyjdzie Pani z nadczynności. Wtedy po przedstawieniu wszystkich za i przeciw, ponownej ocenie w USG, zostanie podjęta przez Panią decyzja.