Rozszerzone cienie obu wnęk
Witam co oznacza wynik rtg Rozszerzone cienie obu wnęk, po za tym płuca prawidłowo powietrzne, sylwetka serca w normie. proszę o odpowiedź

KOBIETA, 43 LAT ponad rok temu
Lek. Rafał Gryszkiewicz
90 poziom zaufania
Witam, wskazany jest kontakt z lekarzem zlecającym wykonanie zdjęcia / pulmonologiem. Interpretacja zależy w tym wypadku od objawów klinicznych. Może świadczyć o infekcji, chorobach układu krążenia, zmianach nowotworowych, lub być cechą anatomiczną pacjenta (warto porównać zdjęcie ze zdjęciami z przeszłości).