Roztocza świeżbu ludzkiego a minusowe temperatury

Pytanie do dermatologa:czy roztocza świerzbu ludzkiego podobnie jak roztocza kurzu giną w temp -5 st. Chodzi mi o to -czy jeżeli na dworze jest temp powietrza -5 st a ja wystawię koce lub zabawki dziecka to mogę być spokojna że zostaną zabite roztocza świerzbu?

Lek. Tomasz Budlewski

wszystkie rzeczy osoby chorej, pościel, odzież bieliznę należy uprać, a następnie odstawić na 2 tygodnie. Po tym czasie będzie można ich ponownie używać.