Rozwarte ujście wewnętrzne w 10. tygodniu ciąży

Witam. Jestem w 10 tygodniu ciąży. Zestawiony wiek ciąży to: 9tyg 2 dn.. Właśnie zrobiłam usg i jestem mocno zaniepokojona. W okolicy szyjki macicy jest przestrzeń hypoechogenna - rozwarte na 28 mm ujście wewnętrzne. Lekarka powiedziała, że widzi coś takiego pierwszy raz. Przypisała mi luteinę dopochwową, którą mam brać 2xdziennie i przyjść za 3 tygodnie na badanie kontrolne. Dodam tylko, że pozostałe wyniki są ok. Proszę o informację jakie wynikają z tego zagrożenia i jak je wyeliminować. Dz.

Taki obraz w USG może sugerować niestety zagrożenie poronieniem dlatego trzeba przestrzegać ściśle zaleceń ginekologa prowadzącego.