Rtg kręgosłupa odcinka piersiowego

Witam mam 46lat.Po wykonaniu zdjęcia Rtg kręgosłupa odcinka piersiowego otrzymałem taki opis: kifoza piersiowa zachowana.skolioza Przestrzenie mk niezwężone Osteofity przy przednich i bocznych krawędziach trzonów Proszę o zinterpretowanie wyników

Magdalena StusiĹska

Kifoza piersiowa to naturalne wygięcie kręgosłupa- zachowana oznacza że jest prawidłowa. skolioza oznacza, że kręgosłup wygięty jest bocznie- w takim przypadku należy wykonywać odpowiednie ćwiczenia korekcyjne.
Występujące osteofity mogą (ale nie muszą) dawać objawy bólowe w tym odcinku kręgosłupa.