Rtg kręgosłupa odcinka piersiowego
Witam mam 46lat.Po wykonaniu zdjęcia Rtg kręgosłupa odcinka piersiowego otrzymałem taki opis: kifoza piersiowa zachowana.skolioza Przestrzenie mk niezwężone Osteofity przy przednich i bocznych krawędziach trzonów Proszę o zinterpretowanie wyników

MĘŻCZYZNA, 47 LAT ponad rok temu
Magdalena StusiĹska
73 poziom zaufania
Kifoza piersiowa to naturalne wygięcie kręgosłupa- zachowana oznacza że jest prawidłowa. skolioza oznacza, że kręgosłup wygięty jest bocznie- w takim przypadku należy wykonywać odpowiednie ćwiczenia korekcyjne.
Występujące osteofity mogą (ale nie muszą) dawać objawy bólowe w tym odcinku kręgosłupa.