Ruchoma plamka widoczna podczas patrzenia

Dzisiaj przy czytaniu zauważyłem ruchomą białą plamkę, która zakrywała część czytanego wyrazu, później doszedł do tego "śnieżenie" w prawym kącie oka, na tyle intesywne, że utrudniało widzenie. Po krótkiej drzemce widzenie wróciło do normy, ale pojawił się bardzo silny ból głowy. Przy wypiciu szklanki wody pojawiły się nudności. Wróciłem do drzemki, ból głowy nie minął, ale teraz pojawia się tylko przy poruszaniu, zwłaszcza przy schylaniu się/wstawaniu. Mam powody do niepokoju?

Witam.jak najbardziej powazne objawy.w pon.do okulisty zbadac siatkowke i nerw wzrokowy.czyli pole widzenia.w domu prosze sprawdzic kazde oko osobno porownujac maly czerwony przedmiot.w oku z chorym nerwem przedmiot brdzie mnie czerwony lub szary bez koloru.pozdrawiam