Rwanie w nodze a niedobór magnezu

Witam. Od pewnego czasu dość często czuję rwanie w prawej nodze. Czy może to być objawem niedoboru magnezu ? Dodam, że ostatnio mam sporo stresu, nie mogę w nocy spać itp., nie biorę żadnych tabletek z magnezem. Oprócz tego niekiedy czuję również kłucie w klatce piersiowej i dość szybko drętwieją mi ręce czy nogi przy niewygodnej pozycji. Czy mogą to być objawy jak wyżej pytałam niedoboru magnezu ?

Myślę, że nie jest to sprawa magnezu. Najpierw trzeba zbadać w laboratorium poziom magnezu, innych czynników odpowiedzialnych za kurczliwość mięśni. natomiast reszta objawów wskazuje na zespół lękowy. Wypada przejść diagnostykę u psychiatry i ew. ustalić plan leczenia 9psycho- i/lub farmakoterapia). Pozdrawiam, Jarosław Lenartowicz