Ryzyko przerzutów polipów po wycięciu polipa okrężnicy jelita grubego

witam, jestem po wycięciu polipa okrężnicy jelita grubego metodą endoskopową, był to tzw. tłuszczak podśluzowy, co to oznacza? czy istnieje ryzyko że mogą być przerzuty polipów i czy trzeba brać jakieś tabletki żeby to się nie odnowiło na coś groźniejszego?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Usunięte zmiany są typu łagodnego. Nie mają tendencji do zezłośliwienia. Proszę postępować zgodnie z zaleceniami lekarza prowadzącego.