Ryzyko zajścia w ciążę przy regularnym stosowaniu antykoncepcji hormonalnej

Witam, mam pewien problem. Od niedawna zaczęłam brać tabletki antykoncepcyjne. Po pierwszym opakowaniu dostałam miesiączkę, była dziwna, skąpa, ale mimo tego boję się, że mogę być w ciąży – mam dużo śliny w ustach, często musze chodzić do łazienki, bo są jakieś problemy z pęcherzem, boli mnie podbrzusze i plecy na dole, tak jakby nerki, często jem. Niepokoi mnie to trochę. Kochałam się 3 tygodnie temu do końca, teraz biorę już 4 tabletkę z 2 opakowania Nie wiem, co robić. Czy było prawdopodobieństwo, że mogłam zajść? Dużo czytałam na ten temat i boję się. Tabletki przyjmuję regularnie, nie zdarzyło mi się zapomnieć żadnej. Bardzo proszę o pomoc, z góry dziękuję.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Przy regularnym stosowaniu antykoncepcji hormonalnej ryzyko zajścia w ciążę jest bliskie zeru. Proszę pamiętać o tym, że przyjmuje Pani hormony, co może wpłynąć zarówno na długość i wygląd miesiączki, jak i po części nawet na apetyt. Jeżeli mimo wszystko nie jest Pani przekonana, najlepiej siegnąć po domowy test ciążowy, dostępny w aptece.

Częste oddawanie moczu, ból, pieczenie, ból w okolicy nerek mogą wskazywać na infekcję dróg moczowych i wymagają wizyty u lekarza.

Pozdrawiam serdecznie