Ryzyko zarażenia się toksoplazmozą w 25. tygodniu ciąży

Witam, jestem w 25 tygodniu ciąży. Jakiś tydzień temu nie doczytałam opakowania z wędliną i zjadłam kanapkę z surowym mięsem. Mam objawy grypopodobne i nie wiem czy to zwykła infekcja wirusowa czy mogłam się zarazić toksoplazmozą. Bardzo się boję, że mogłam zaszkodzić maluszkowi. Czy ryzyko zarażenia w tym przypadku jest duże i kiedy najwcześniej mogłabym zrobić badania żeby wykluczyć lub potwierdzić chorobę? Co powinnam zrobić w tej sytuacji?

Lek. Tomasz Budlewski

proponuje zglosic się jak najszybciej do lekarza prowadzaqcego ciaże,. zaleci jakie bedzie najbardziej optymalne postępowanie, sadze ze moze wykonac badania w kierunku toksoplazmozy już.