Schizofrenia paranoidalna u 51-latka

Witam. Mój ojciec lat 51 choruje od 30 lat na schizofrenie paranoidalną. Bierze jakieś leki, choć nazwy nie znam. Reemisje kiedyś były rzadkie ale teraz zdarzają się często i jest są coraz gorsze. Jego psychiatra twierdzi że to nasza wina bo On potrafi się świetnie maskować. Ostatnio powiedział że nas w śnie pozabija, widzi jakieś stwory które do Niego mówią i wszyscy boimy się co może być dalej bo pomocy u Pani psychiatry jest zerowa. Proszę o jakąś rade bo nie chce żeby doszło do tragedii.

Proszę Pani. Dobrze by było by zmieniła Pani Psychiatrę lub poszukała Psychologa Klinicznego specjalizującego się w tego typu zaburzeniach i to jak najszybciej, ponieważ stan Pani ojca może być " tykającą bomba zegarową". Czasem zmiana specjalisty może przynieść niespodziewane efekty.
Pozdrawiam
Anna Kawalec

Dzień dobry!

Jeśli ojciec stwarza zagrożenie dla siebie samego lub Państwa zdrowia i życia zawsze możliwe jest wezwanie karetki pogotowia i hospitalizacja psychiatryczna - także bez zgody ojca.

Pozdrawiam!