Schizofrenia paranoidalna u ojca dziecka

Witam Martwię się o dziecko poniewaz mój mąż ukrył chorobę i nie powiedział ze choruje na schizofrenię paranoidal na dopiero jak byłam w.ciąży. Boje się czy dziecko nie b dotknie te choroba. Czy jeśli jestem zdrowa osoba ma.szanse być zdrowa prosze o pomoc

Trudno to stwierdzić. Jakieś prawdopodobieństwo istnieje, ale proszę się tym nie martwić na zapas. Kochać dziecko i dawać mu opiekę i wsparcie.

Dzień dobry!

Oczywiście, że dziecko może być w pełni zdrowe. Schizofrenia nie jest typową chorobą genetyczną, choć istnieje jej dziedziczenie. Łączy się jednak wtedy wiele różnych czynników.
Każda kobieta w ciąży obawia się, czy jej dziecko będzie zdrowe. Niestety, zawsze istnieje ryzyko różnych chorób (nawet gdyby zarówno Pani, jak i ojciec dziecka byli całkowicie zdrowi). Sposobem na to jest jednak przede wszystkim spokój, cierpliwość, pozytywne nastawienie, a następnie profilaktyka.

Pozdrawiam!

Witam,
tego rodzaju choroba nie musi być traktowana jako cecha dziedziczona,gdyż nauka raczej opowiada się za "uczeniem się zachowań",niż genetyką.W praktyce trzeba po prostu mieć na uwadze niektóre destrukcyjne zachowania męża i ich wpływ na Panią i dziecko/np.jego okresy zaostrzenia myśli przesladowczych,hospitalizacje albo wyłaczenie z zycia rodziny /itp.Powinien się leczyć a Pani zabiegać o komfort i bezpieczeństwo dla reszty rodziny,włacznie z egzekwowaniem swoich i dziecka praw.
Dla własnego komfortu proszę powierzyć sprawę lekarzowi,który prowadzi męża i zasięgnąć porady odn.perspektyw wyleczenia męża.
Pozdrawiam