Niegojąca się rana na nodze związana z problemami krążeniowymi

Mój ojciec jest chory-ma nie gojącą się ranę na nodze związaną z problemami krążeniowymi,jest alkoholikiem-obecnie pije alkohol już od tygodnia. Czy możemy wezwać po niego karetkę? W innym przypadku obawiam się że zapije się na śmierć lub nogi-która wymaga hospitalizacji nie będzie dało się uratować (5lat temu groziła u amputacja)

Stan ojca nie wymaga wzywania karetki, gdyż wbrew pozorom nie jest to stan bezpośrednio zagrażający życiu. Byłoby to nieuzasadnione wezwanie. Trzeba użyć odpowiednich argumentów, żeby ojciec się zgodził (niestety). Zastosowanie przymusu bezpośredniego, jedynie wówczas, gdy będzie zagrażał sobie lub innym osobom.