Ściągnięcie wody z płuc

Witam. Mój tata miał ściąganą wodę wodę z płuc. Na drugi dzień po ściągnięciu wody mówił, że przez kręgosłup przechodzą mu prądy, tzn. tak jakby kopał go prąd, kiedy to ustąpiło, przestał chodzić, nie ma czucia w nogach. Mam pytanie: jaka jest tego przyczyna i czy odzyska władzę w nogach? Nadmienię, że trafił do szpitala z bólem pleców, nie mógł leżeć, teraz ból ustąpił, a on nie może chodzić. Za parę dni będzie miał robiony rezonans.
KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Szanowna Pani,

Trudno postawić rozpoznanie bez osobistego zbadania pacjenta oraz analizy badań obrazowych, które, jak Pani podaje, nie zostały jeszcze wykonane. Może być wiele przyczyn porażenia kończyn dolnych i niezbędna jest wnikliwa diagnostyka. Nie napisała Pani, co było przyczyną nagromadzenia płynu u Pani taty - jaki proces chorobowy - oraz, czy płyn był obecny w płucach, czy może w opłucnej. Ważne jest również, jaka techniką był wykonywany drenaż. Zakładam, że Pani tata pozostaje na oddziale pod opieką lekarzy? W takiej sytuacji powinna Pani porozmawiać z lekarzem prowadzącym, który znając historię choroby oraz stan kliniczny pacjenta, udzieli Pani odpowiedzi na nurtujące pytania.