Nadmiar wody w woreczku osierdziowym serca i w płucach

Witam. Mój tata przeszedł operację zastawki serca i tętniaka aorty. Po tygodniu stwierdzono że ma nadmiar wody w woreczku osierdziowym serca i w płucach. Jakie mogą być przyczyny nagromadzenia się wody? Może być to spowodowane przyjmowaniem lekarstw po operacji? Czy po takich operacja występują takie objawy?

Witam.
Tego typu objawy są typowe po takiej operacji i z czasem powinny ustąpić. Jeśli płynu będzie dużo, będzie trzeba wykonać nakłucie i go spuścić. Są to objawy niewydolności serca, w tym wypadku pooperacyjnej, która powinna z czasem ustąpić. Proszę się regularnie kontrolować. Pozdrawiam i życzę zdrowia.

Przyczyn wystąpienia wysięku w worku osierdziowym po tak rozległej operacji może być wiele - nie jest to nic nadzwyczajnego po takiej operacji!!! SZCZEGÓŁY PROSZĘ OMÓWIĆ Z OPERATORAMI!!! zż