Ściskanie rączek i unoszenie skrzyżowanych nóg u 8-miesięcznego dziecka

8 mies.dziecko sciska raczki az sinieja przy klatce piersiowej I unosi wyprostowane czesto skrzyzowane nogi przy czym czesto jeczy , placze lub tylko ciezko oddycha, poci sie I twarz az czerwienieje, trwa to okolo 40 min. Trwa to do 40 min , zakazdym razem gdy klade ja na plecach, cczasem tez gdy ja trzymam , ciezko ja wyrwac z tego"transu" trwa to juz ponad 2 miesiace.

wygląda to na onanizm niemowlęcy, możliwe że siedzi w leżaczku z bolcem pomiędzy nogami i to podrażnia okolice intymne, proszę zaobserwować w jakich sytuacjach to się zdarza .