Seks bez zabezpieczenia, okres a ciąża. Co oznaczają te objawy?

Kochałam się z chłopakiem 21 listopada, koło północy, a zaraz po, już 22 listopada dostałam miesiączkę. Mój chłopak był niezabezpieczony, ja również nie, nie biorę żadnych tabletek antykoncepcyjnych. Jestem zaniepokojona, bo 5 grudnia źle się poczułam. Było mi niedobrze i raz wymiotowałam, do tego bolał mnie żołądek, ale nie miałam biegunki. Nie wiem, co mam o tym myśleć. Z obliczeń dni płodne miałam od 2 do 17 listopada (a następne od 24 listopada do 9 grudnia). Z obliczeń wyszło, że jest to 25 dzień cyklu, dzień niepłodny, następna miesiączka powinna być 14 grudnia. Nie wiem, co mam myśleć o tych objawach, nie wiem, czy jestem w ciąży. Proszę o odpowiedź i anonimowość. Z góry dziękuję.
KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Ból żołądka i wymioty to raczej objawy zatrucia pokarmowego, infekcji grypowej (tzw. "grypa żołądkowa"), choroby wrzodowej, a nie ciąży. Jeśli współżyła Pani dzień przed miesiączką, to prawdopodobieństwo ciąży jest bardzo małe. Natomiast niepokoi mnie to, co Pani napisała o wyliczeniach swoich dni płodnych - mam wrażenie, że robi to Pani nieprawidłowo. To niemożliwe, aby dni płodne wystapiły  "od 2 do 17 listopada (a następne od 24 listopada do 9 grudnia.)". W tej sytuacji, jeśli nie potrafi Pani stosować naturalnych metod planowania rodziny, powinna Pani albo zastosować inną mętodę, bardziej zrozumiałą dla Pani (np. prezerwatywa), albo dowiedzieć się więcej na temat metod naturalnych.

Pozdrawiam!