Seks po zażytym antybiotyku

Witam. Czy seks po zażytym antybiotyku 2-3 godziny wcześniej jest jakkkolwiek szkodliwy na organizm? Antybiotyk przecież osłabia organizm, a wiadomo, że orgazm to dodatkowo dla organizmu przyjemny wysiłek.

Dzień dobry.

Wydaje się, że gdyby seks podczas przyjmowania antybiotyków był szkodliwy dla organizmu, znalazłby Pan ostrzeżenie na ulotce dołączonej do ich opakowania, zawierającej przeciwwskazania do używania leku oraz informację o ewentualnych skutkach ubocznych. Jeżeli takiej informacji nie ma, należy sądzić, że korelacji pomiędzy antybiotykiem, a seksem po prostu nie ma.
Dla wszelkiej pewności może Pan jednak zasięgnąć informacji u lekarza, który Panu antybiotyk przepisał oraz zweryfikować tę wiedzę u aptekarza, który Panu ten antybiotyk sprzedał.

Pozdrawiam.

Dzień dobry!

Nie ma to znaczącego niebezpiecznego wpływu na stan zdrowia. Wszystko zależy od Pana samopoczucia i subiektywnej oceny swoich sił w chorobie.
Podobnie mógłby Pan zapytać, czy podczas zażywania antybiotyku może Pan umyć okno. Jeśli czuje Pan, że ma na to siły i ochotę - tak. Jeśli nie, ma Pan wątpliwości, czuje się słabo, potrzebuje odpoczynku - nie.

Pozdrawiam!