Sieć widocznych zielonych żył na nogach

Na moich nogach mam sieć widocznych zielonych żył. Pod kolanami to nawet wyczuwalne gdy dotykam dłonią ale znikają gdy uniosę nogi do góry lub gdy się poruszam. Nie powodują bólu. Dodam że przyjmuję leku na alergię:amertil i polcortolon. Mam również pajączki koloru jasno różowego- praktycznie niewidoczne. Martwię się że to początek żylaków. Mam dopiero 18 lat i czuję się bezradna. Czy mam rację? Czy powinnam się martwić? Proszę o konkretną odpowiedź.

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam, zalecam wizytę u chirurga naczyniowego oraz wykonanie USG Doppler kończyn dolnych. Pozdrawiam