Silna wysypka na całym ciele po antybiotyku Zinnat

Witam, po antybiotykach zinnat 500 (po 5 tabletce) dostalam silnej wysypki na calym ciele. Lekarz zrobil mi 2 zastrzyki odczulajace jednak z racji stresu na widok igly zapomnialam nazwy. Dostalam tez zyrtec, jeszcze nie bralam Wysypka szybko zniknela lecz pojawil sie bol glowy, zmeczenie oraz bezsennosc. Leze w lozku od 16 do 4 w nocy. Bo fukcjonowac z racji bolu i zmeczenia nie moge. Spac tez nie. Chcialabym zapytAc czy wysypka moze powrocic i czy to od tych zastrzykow nie moge spac ? dziekuje

Dzień dobry, podane objawy mogą być wynikiem reakcji alergicznej, którą Pani przeszła lub reakcją na leczenie. Jeśli wysypka powróci proszę znowu udać się do lekarza. Jeśli niepokojące objawy nie ustąpią w przeciągu kilku dni również nalezy to skonsultować.

Pozdrawiam
Alicja Adaszewska
Klinika Ars Estetica

Prawdopodobnie otrzymała Pani zastrzyk zawierający leki sterydowe i dlatego ma Pani takie działania uboczne, one miną natomiast proszę stosować Zyrtec w celu kontynuacji leczenia. Wysypka nie powinna już wrócić ponieważ była wywołana lekiem.
Pozdrawiam
Iwona Stajkowska