Silne bóle głowy i migreny

Witam mam 19 lat często odczuwam silne bóle głowy, zdarza się, że mam migreny (przy nich mdłości lub wymioty) niedawno stwierdzono u mnie zbyt duże napięcie mięśniowe w okolicy karku stan ostry, Od niedawna zaczęły się problemy ze wzrokiem (rozmazane literki itp) poza tym pojawiały się lęki, fobie i duszności. Jakie badania powinnam wykonać?

Podstawowym badaniem w diagnostyce bólów głowy jest MRI głowy ewentualnie angio-MRI naczyń mózgowych. Należy wykluczyć wtórne bóle głowy spowodowane np guzem mózgu. poza tym wykonuje się badania laboratoryjne jak morfologia , hormony tarczycy itd
Wybór badań należy do lekarza i opiera się na dokładnym zebraniu wywiadu lekarskiego oraz badaniu pacjenta.

Witam serdecznie, jeżeli jest Pani poddana chronicznego i silnego stresu to mogę to być kumulacji stresu. Może to być też początek nerwicy lękowej. Trudno mi na razie powiedzieć. proszę to przeczytać:
http://mentalpower24.blogspot.de/

Jak Pani widzi są tam takie symptomy, ale jednak dobrze by było wykonać badania wykluczajęce co innego: CT Głowy, rozszerzoną analizę krwi. Dopiero jeżeli te badania nic nie wykażą trzeba będzie zapisać się do psychoterapeuty.

Pozdrawiam serdecznie