Silne bóle nóg i WZW C i WZW B

Witam! Mam pytanie do Państwa, być może nietypowe, ale z problemem, z którym nie mogę sobie poradzić. Otóż w 2009 roku we wrześniu dowiedziałem się, że jestem chory na WZW C i WZW B, a dowiedziałem sie kiedy pogotowie przywiozło mnie na SOR z niedowładem nogi lewej od kolana aż po palce. W późniejszym okresie leczenia odstąpiono od podawania mi leków na powstrzymanie WZW C z powodu tego, iż stan wątroby był bardzo zły. W roku 2012 w styczniu trafiłem do rejonowego szpitala z krwawieniem z przełyku i żołądka. Mój stan był wręcz agonalny. Wyprowadzono mnie z niego, założono opaski na żylaki w przełyku. W roku 2012 od stycznia do marca byłem w Klinice Transplantologii w Warszawie na Banacha, na przygotowaniach do przeszczepu. Przeszczep był wykonany w kwietniu bieżącego roku. Po przeszczepie zostałem przewieziony do Kliniki Transplantologii do szpitala Dzieciątka Jezus na Lindleya w Warszawie, gdzie również tam jeżdżę teraz na wizyty kontrolne do poradni Immunologii i Transplantologii. Przez cały ten czas, przed informacja o chorobie na WZW C, i po przeszczepie, miałem bardzo duży obrzęk i zmiany skórne na obu nogach w odcinkach łydkowych, jak również na obu stopach, były to ogromne pola zaczerwienienia, łuszczenie się skóry, swędzenie i dość mocny ból taki jakby wrzątek wylewano mi na nogi po jedynie dotknięciu się w tych miejscach, jak również takie odczucie po naciśnięciu, że zostaje w nodze dziura od naciśnięcia palcem w dowolnym miejscu. Na poczatku wraz z transplantologami sadziłem, że to minie po wykonanym przeszczepie, ale niestety nie ma żadnej poprawy, co prawda łydki odrobinę się zmieniły, ale symptomy jakie były to pozostały. I teraz nie wiem co mam z tym zrobić. W czerwcu 2012 miałem również wykonaną operację w klinice Urologii Szpitala Dzieciątka Jezus w Warszawie, polegającą na usunięciu części nerki prawej wraz z guzem, nazwali tę operację NSs dx (cokolwiek to znaczy). Transplantolodzy w poradni mówią, bym wziął skierowanie do kardiologa i neurologa, a teraz czytam na stronie Kardiolo.pl, widzę że to może być niebagatelny problem. Ja mieszkam w malutkiej miejscowości w świętokrzyskim i dostęp do specjalistów na tym terenie graniczy z cudem, gdyż nie ma specjalistów. Proszę o podpowiedź, jak znaleźć wyjście z tej mojej sytuacji. Bardzo proszę o poradę i w jakiś sposób o pomoc. Jeśli to możliwe to prosiłbym o kontakt na maila, gdyż tu gdzie mieszkam jest totalna dziura, jeśli chodzi i łączność internetową i aby cokolwiek zobaczyć w necie jeżdżę do miejscowości oddalonej 20 km od miejsca zamieszkania, a ból nóg jest i bardzo częste skurcze, zwłaszcza w odcinku dolnym łydek jest niemożliwy, bolesny i ciężko mi chodzić. Z wyrazami szacunku, Tomasz P.

Problem jest złożony, uciążliwy i z pewnością wymaga diagnostyki. Dziwię się, że nie uzyskał Pan pomocy od lekarzy z tak znamienitych Klinik warszawskich, w których był Pan leczony i pod których jest opieką. Ja niewiele mogę niestety pomóc mając bądź co bądź szalenie skąpe informacje na temat Pana złożonej historii problemów zdrowotnych. Rozumiem, że starał się Pan przedstawić wszystko tak dokładnie jak Pan mógł, jednak nie mając wglądu w dokumentację medyczną, niewiele mogę powiedzieć. Rzeczywiście, przyczyną obrzęków może być zarówno kardiologiczna, wątrobowa, nefrologiczna, urologiczna, zapalna, polekowa, wieloczynnikowa. Jeśli lekarz rodzinny nie podejmie się poprowadzenia diagnostyki, może skierować Pana do szpitala. Podczas wizyt kontrolnych w Warszawie proszę zaznaczyć dobitniej iż w swoim regionie nie może Pan uzyskać pomocy a cierpienie trwa. Pozdrawiam