Silne i krótkotrwałe skurcze ud i łydek

Witam,od2dni mam silne, krótkotrwałe i nagłe skurcze ud i łydek. Skurcze są naprzemienne. Dziś doszły skurcze podbrzusza - jakbym była po ostrym wysiłku fizycznym i prawej części szyi ( tu z kolei miałam dyskomfort podczas połykania przez uczucie "zwichnięcia" tej części.) Skurcze pojawiają się niezależnie od pozycji czy wysiłku. Druga rzecz to zmartwienie, bo tydzień temu dostałam anatoksynę tężcową, którą bardzo ciężko przechodziłam. Czy powyzsze objawy moga cos swiadczyc?

Aleksander Ropielewski

Objawy są bardzo niepokojące i w sytuacji gdy niedawno mogła Pani mieć kontakt z pałeczką tężca sugeruję szybki kontakt z lekarzem, ponieważ należy wykluczyć zakażenie tężcem.